10 października 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbyło się  spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke - jednym z najpoczytniejszych twórców literatury dziecięcej i młodzieżowej.

20 września w 2017 r. w sali kulturalno-oświatowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, autorem książki „Komputerowy ćpun”. W spotkaniu uczestniczyli min. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Słubicach oraz młodzież z M.O.W. "Dom na szlaku" w Załuskowie.

Marzena Filipczak jeździła po Indiach, Wietnamie, Kambodży, Tajlandii i Malezji. Zwiedziła Armenię wraz z Górskim Karabachem, Osetię Północną, buddyjską Kałmucję, Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan, Turkmenistan, a do tego jeszcze Iran i Kurdystan – także ten w granicach Iraku. 6 czerwca 2017 r. ta znana podróżniczka gościła w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach. Opowiadała o swoich podróżach, a jej opowieść ilustrowały niezwykłe zdjęcia...

17 listopada 2016 r. odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z Kazimierzem Szymeczko, znanym autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży.

10 października 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Nowak – pisarką i publicystką, autorką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży.

2 czerwca 2016 r. w związku z obchodzonym dzień wcześniej Dniem Dziecka biblioteka przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników nie lada atrakcję. Tego dnia zaprosiliśmy do biblioteki dzieci na spotkanie z Agnieszką Frączek autorką bestselerowych książek dla dzieci.

3 marca 2016 r. w Międzynarodowym Dniu Pisarza Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach gościła panią Barbarę Kosmowską - pisarkę, autorkę wielu powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych.