17 maja 2018 r. o godzinie 11 w sali audytoryjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z historykiem sztuki dr Markiem Sikorskim. Autor wielu książek o zabytkach i dziejach kultury tym razem podjął się zbadania smoczej zagadki. Ze smokiem wawelskim powiązanych jest wiele sekretów min. dotyczących jego słynnego krakowskiego pomnika, Smoczej Jamy oraz znanego obrazu Witolda Pruszkowskiego Smok podwawelski. O tych i innych osobliwościach dotyczących legendy smoka wawelskiego i jego historii mogli dowiedzieć się uczestnicy spotkania. Tym razem naszą bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piotrkówku i Publicznego Gimnazjum w Słubicach.

15 listopada 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach mogliśmy przekonać się jak wygląda "druga strona raju" w Indonezji. Wszystko za sprawą fascynującej opowieści i wirtualnej podróży w jaką zabrała nas Anna Jaklewicz - podróżniczka, archeolog i antropolog, autorka książek i artykułów podróżniczych. Relacje ze swoich podróży Anna Jaklewicz publikuje m.in. w National Geographic TRAVELER i Magazynie Podróżników TamTam. Jest organizatorką wypraw do Azji i pilotem wyjazdów trampingowych. Wielokrotnie została wyróżniana za prelekcje poświęcone wyprawom. Jej pokaz o Indonezji zdobył nagrodę publiczności na Kolosach – największym festiwalu podróżniczym w Europie oraz nagrodę jury Festiwalu 100droga. Prezentacja o Chinach zwyciężyła w konkursie Żywioły OFF na festiwalu Trzy Żywioły. Za samotną, dziewięciomiesięczną podróż po Indonezji, podczas której powstawała książka "Indonezja. Po drugiej stronie raju", została nominowana przez National Geographic do nagrody TRAVELERY w kategorii Podróż Roku. Autorka książki "Indonezja. Po drugiej stronie raju" zaprosiła nas na egzotyczną wyprawę w głąb indonezyjskiego świata, położonego z dala od turystycznych kurortów. Spotkanie odbyło się dzięki programowi Dyskusyjne Kluby Książki.

10 października 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbyło się  spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke - jednym z najpoczytniejszych twórców literatury dziecięcej i młodzieżowej.

20 września w 2017 r. w sali kulturalno-oświatowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, autorem książki „Komputerowy ćpun”. W spotkaniu uczestniczyli min. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Słubicach oraz młodzież z M.O.W. "Dom na szlaku" w Załuskowie.

Marzena Filipczak jeździła po Indiach, Wietnamie, Kambodży, Tajlandii i Malezji. Zwiedziła Armenię wraz z Górskim Karabachem, Osetię Północną, buddyjską Kałmucję, Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan, Turkmenistan, a do tego jeszcze Iran i Kurdystan – także ten w granicach Iraku. 6 czerwca 2017 r. ta znana podróżniczka gościła w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach. Opowiadała o swoich podróżach, a jej opowieść ilustrowały niezwykłe zdjęcia...

17 listopada 2016 r. odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z Kazimierzem Szymeczko, znanym autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży.

10 października 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Nowak – pisarką i publicystką, autorką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży.

2 czerwca 2016 r. w związku z obchodzonym dzień wcześniej Dniem Dziecka biblioteka przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników nie lada atrakcję. Tego dnia zaprosiliśmy do biblioteki dzieci na spotkanie z Agnieszką Frączek autorką bestselerowych książek dla dzieci.