6 października 2017 r.  w Płocku odbyła się konferencja naukowa BIBLIOTEKARZ NOWEJ GENERACJI, która zorganizowana została w ramach obchodów 80-lecia Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego, 50-lecia czasopisma naukowego „Humanizacja Pracy” oraz 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.Konferencja poświęcona była wymianie poglądów i doświadczeń na temat pracy współczesnego bibliotekarza i stojących przed nim wyzwań. Organizatorami konferencji były: Książnica Płocka, Katedra Socjologii Polityki i Moralności IS Uniwersytetu Łódzkiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W konferencji naszą bibliotekę reprezentował dyrektor GBP w Słubicach Artur Bedyk.

Marzec to miesiąc wytężonej pracy dla uczestników kursów komputerowych dla dorosłych realizowanych w ramach projektu "Kik-Mazovia-Klik 2.0" finansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Zajęcia odbywają się w naszej bibliotece w każdą sobotę i niedzielę oraz w każdy czwartek. swoje kompetencje komputerowe podnosi trzecia grupa kursantów.

Podczas kursów komputerowych odbywających się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach kompetencje komputerowe podnosi kolejna 15 osobowa grupa mieszkańców naszej gminy. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w okresie styczeń - marzec 2017. Uczestnikom życzymy sukcesów i wytrwałości! Jednocześnie informujemy, że rozpoczęcie zajęć kolejnej grupy planowane jest na początek marca 2017 r.

Pierwsza grupa uczestników kursów komputerowych odbywających się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach w grudniu 2016 r. przystąpiła do zewnętrznego egzaminu certyfikacyjnego odpowiadającemu poziomowi IC3. Wszyscy uczestnicy kursów pomyślnie zdali egzaminy i uzyskali europejski Certyfikat IC3 (Internet and Computing Core Certification). Gratulujemy!

W dniu 6 kwietnia 2016 r. Artur Bedyk dyrektor słubickiej biblioteki oraz Sylwia Górecka młodszy bibliotekarz uczestniczyli w konferencji MAK+, współorganizowanej przez Instytut Książki oraz Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy - Bibliotekę Główną Województwa Mazowieckiego. W spotkaniu wzięli udział bibliotekarze z całego Mazowsza, zarówno ci korzystający z MAK-a+, jak i zainteresowani systemem.