18 marca 2018 r. dyrektor słubickiej biblioteki wraz z 15 osobową grupą słuchaczy sekcji gminnej w Słubicach Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli okazję zobaczyć spektakl teatralny "Powróćmy jak za dawnych lat" w wykonaniu aktorów z Amatorskiego Teatru Niewielkiego z Gąbina. To był piękny wieczór! Liryczny, poetycki, przepełniony piękną muzyką i doskonałą grą aktorów spektakl na długo pozostanie w naszych sercach. Bardzo gorąco dziękujemy. Magia teatru działa...

Jedną z cyklicznych imprez odbywających się co roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach jest Przegląd Grup Teatralnych organizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. 14 marca 2018r. już po raz ósmy dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne z terenu gminy Słubice oraz z gmin sąsiadujących zaprezentowały swoje aktorskie talenty.

23 lutego o godzinie 10 rozpoczęła się kolejna transmisja spektaklu teatralnego w ramach projektu "Internetowy teatr TVP". Tym razem przybyłe do naszej biblioteki dzieci (ze Szkoły Podstawowej w Słubicach oraz z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie) mogły na żywo zobaczyć spektakl Teatru Banialuka z Bielska-Białej "Król Maciuś I".

13 grudnia 2017 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słubicach dzięki transmisji "na żywo" mogli w słubickiej bibliotece zobaczyć spektakl "Kopciuszek" z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. „Kopciuszek” to jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni, przedstawiana w wielu wersjach na całym świecie. To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. W słubickiej bibliotece młodzi widzowie z zapartym tchem śledzili losy bohaterów tej niezwykle popularnej opowieści.

22 listopada 2017 r. na bibliotecznej scenie wystąpił Teatr "Maska" z Krakowa z przedstawieniem dla dzieci "Na końcu świata. Przygody Misia i Kacpra pirata". Spektakl był jedną z atrakcji przygotowanych dla dzieci w związku z organizowaną przez bibliotekę cykliczną imprezą integracyjną Urodziny Pluszowego Misia.

17 października 2017 r. w ramach projektu "Internetowy Teatr TVP"  uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej w Słubicach oraz Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie mogli w naszej bibliotece "na żywo" uczestniczyć w transmisji spektaklu "Księga dżungli" z Teatru Arlekin w Łodzi.

13 czerwca 2017 po raz ostatni przed wakacyjną przerwą przed słubicką publicznością wystąpiła biblioteczna grupa teatralna "Super Stars". Na widowni zasiedli najbliżsi naszych młodych aktorów - rodzice i przyjaciele. Po raz trzeci spektakl "Chcę mieć przyjaciela" pojawił się na naszej bibliotecznej scenie i podobnie jak podczas wcześniejszych przedstawień bardzo podobał się zgromadzonej widowni.

30 maja 2017 r. w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników teatralną niespodziankę. Teatr "Maska" z Krakowa wystąpił gościnnie na bibliotecznej scenie z niezwykle barwnym bajkowym spektaklem "Pod starym Wawelem przygód bez liku".