17 października 2017 r. w ramach projektu "Internetowy Teatr TVP"  uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej w Słubicach oraz Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie mogli w naszej bibliotece "na żywo" uczestniczyć w transmisji spektaklu "Księga dżungli" z Teatru Arlekin w Łodzi.

13 czerwca 2017 po raz ostatni przed wakacyjną przerwą przed słubicką publicznością wystąpiła biblioteczna grupa teatralna "Super Stars". Na widowni zasiedli najbliżsi naszych młodych aktorów - rodzice i przyjaciele. Po raz trzeci spektakl "Chcę mieć przyjaciela" pojawił się na naszej bibliotecznej scenie i podobnie jak podczas wcześniejszych przedstawień bardzo podobał się zgromadzonej widowni.

30 maja 2017 r. w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników teatralną niespodziankę. Teatr "Maska" z Krakowa wystąpił gościnnie na bibliotecznej scenie z niezwykle barwnym bajkowym spektaklem "Pod starym Wawelem przygód bez liku".

Spektakl "Piosenka przypomni ci... Lata dwudzieste, lata trzydzieste...", wg scenariusza i w reżyserii Artura Bedyka wystawiliśmy ponownie w naszej bibliotece 26 maja 2017 r. w związku z jubileuszem 10-lecia Gminnego Koła Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Słubicach.

17 maja o godzinie 10 na bibliotecznej scenie po raz drugi biblioteczna grupa teatralna zaprezentowała spektakl "Chcę mieć przyjaciela". Tym razem w bibliotece gościliśmy dzieci z "zeróweczek" ze Szkoły Podstawowej w Słubicach oraz wychowanków z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie.

12 maja 2017 r. Biblioteczna Grupa Teatralna „Super Stars mogła pochwalić się kolejnym przedstawieniem. Tym razem dziewczęta, pod opieką p. Ani Ostrowskiej, zaprezentowały się w przedstawieniu pt. „Chcę mieć przyjaciela” opartym na opowiadaniu Danuty Wawiłow.

Spektakle teatralne transmitowane dzięki projektowi „Iteatr” już na stałe weszły do naszej bibliotecznej oferty kulturalnej. W tym miesiącu mieliśmy możliwość „zasiąść” na widowni Teatru Guliwer w Warszawie i obejrzeć musical pt. „Śpiąca Królewna”.

29 marca 2017r. to kolejny dzień w naszej bibliotece pełen „teatralnych” atrakcji. O godz. 10 w sali kulturalno-oświatowej zasiedli widzowie-uczniowie kl. I,II i III ze słubickiej podstawówki oraz wychowankowie z SOW w Mocarzewie, by obejrzeć spektakl pt. „Syn Smoka” transmitowany z Teatru Ludowego w Krakowie.  Spektakl ten został laureatem Złotej Maski jako najlepszy spektakl dziecięcy w roku 2016 w plebiscycie Dziennika Polskiego KRAKOWSKIE ZŁOTE MASKI.

28 marca 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbył się Przegląd Grup Teatralnych zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne z terenu gminy Słubice oraz z gmin sąsiadujących już po raz siódmy miały możliwość zaprezentowania się na bibliotecznej scenie. Podczas tegorocznego  Przeglądu licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć pięć zespołów teatralnych: Szkolny Teatrzyk „Iskierka” działający przy SP w Słubicach, grupę uczniów z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie, Koło Teatralno-Recytatorskie ze SP w Słubicach, Grupę Teatralną przy MOW „Dom na szlaku” im.gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie oraz Biblioteczną Grupę Teatralną „Super Stars”.

17 marca 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbyła się premiera spektaklu pt. „Pinokio” przygotowanego przez Biblioteczną Grupę Teatralną „Super Stars” pod kierunkiem p. Anny Ostrowskiej. Do wspólnego oglądania przygód Pinokia zaprosiliśmy klasy II i III ze słubickiej podstawówki wraz  wychowawcami. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Dyrektor Szkoły P. Barbara Gołaszewska.

19 stycznia o godzinie 10 Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach zorganizowała transmisję „na żywo” spektaklu pt. „Cicho” z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Przedstawienie  transmitowane było dzięki projektowi „iTeatr TVP dla szkół”, który oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony.

14 grudnia 2016 o godzinie 10 po raz pierwszy w historii naszej biblioteki zorganizowaliśmy specjalną transmisję "na żywo" musicalu "Bestia" z Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki projektowi "iTeatr dla Szkół" który realizuje Telewizja Polska S.A. iTeatr TVP to możliwość uczestniczenia za pośrednictwem bezpośredniej transmisji internetowej w wyjątkowych spektaklach teatralnych w najmniejszych nawet miejscowościach w Polsce. Dziś w naszej bibliotece spektakl oglądała młodzież z Publicznego Gimnazjum w Słubicach.

21 czerwca 2016 r. o godzinie 10 na naszej bibliotecznej scenie rozpoczął się spektakl "Hafty i koronki". Gościnnie wystąpiły dziewczęta z Grupy Teatralnej z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego "DOM na SZLAKU" im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie.

Na zakończenie "Tygodnia Bibliotek 2016" w dniu 16 maja 2016 r. o godzinie 10 30 zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników do biblioteki na spektakl Teatru "Maska" z Krakowa zatytułowany "Ostatnia książka świata". Nasza duża sala kulturalno-oświatowa nagle okazała się zbyt mała i ciasna bowiem do biblioteki na przedstawienie przyszło około 150 widzów.