5 lipca 2018 r. o godz. 17 na bibliotecznej scenie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach publiczność mogła zobaczyć spektakl "Nie daj się oszukać". Inscenizacja w reżyserii Mariusz Pogonowskiego według scenariusza Alka Pietrzaka powstała w ramach projektu „Bezpieczni seniorzy” realizowanego przez Fundację „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem”. Sztuka jest efektem warsztatów teatralnych, w których uczestniczyli seniorzy i młodzież z terenu gminy Radzanowo. Temat poruszany w przedstawieniu okazał się niezwykle ważny i aktualny. Spektakl  przestrzega przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy „inkasenta”. Jesteśmy przekonani, że taka forma profilaktyki okaże się skutecznym ostrzeżeniem skierowanym głównie do osób starszych, którzy najczęściej stają się ofiarami tego typu oszustw.

18 marca 2018 r. dyrektor słubickiej biblioteki wraz z 15 osobową grupą słuchaczy sekcji gminnej w Słubicach Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli okazję zobaczyć spektakl teatralny "Powróćmy jak za dawnych lat" w wykonaniu aktorów z Amatorskiego Teatru Niewielkiego z Gąbina. To był piękny wieczór! Liryczny, poetycki, przepełniony piękną muzyką i doskonałą grą aktorów spektakl na długo pozostanie w naszych sercach. Bardzo gorąco dziękujemy. Magia teatru działa...

Jedną z cyklicznych imprez odbywających się co roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach jest Przegląd Grup Teatralnych organizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. 14 marca 2018r. już po raz ósmy dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne z terenu gminy Słubice oraz z gmin sąsiadujących zaprezentowały swoje aktorskie talenty.

23 lutego o godzinie 10 rozpoczęła się kolejna transmisja spektaklu teatralnego w ramach projektu "Internetowy teatr TVP". Tym razem przybyłe do naszej biblioteki dzieci (ze Szkoły Podstawowej w Słubicach oraz z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie) mogły na żywo zobaczyć spektakl Teatru Banialuka z Bielska-Białej "Król Maciuś I".

13 grudnia 2017 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słubicach dzięki transmisji "na żywo" mogli w słubickiej bibliotece zobaczyć spektakl "Kopciuszek" z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. „Kopciuszek” to jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni, przedstawiana w wielu wersjach na całym świecie. To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. W słubickiej bibliotece młodzi widzowie z zapartym tchem śledzili losy bohaterów tej niezwykle popularnej opowieści.

22 listopada 2017 r. na bibliotecznej scenie wystąpił Teatr "Maska" z Krakowa z przedstawieniem dla dzieci "Na końcu świata. Przygody Misia i Kacpra pirata". Spektakl był jedną z atrakcji przygotowanych dla dzieci w związku z organizowaną przez bibliotekę cykliczną imprezą integracyjną Urodziny Pluszowego Misia.

17 października 2017 r. w ramach projektu "Internetowy Teatr TVP"  uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej w Słubicach oraz Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie mogli w naszej bibliotece "na żywo" uczestniczyć w transmisji spektaklu "Księga dżungli" z Teatru Arlekin w Łodzi.

13 czerwca 2017 po raz ostatni przed wakacyjną przerwą przed słubicką publicznością wystąpiła biblioteczna grupa teatralna "Super Stars". Na widowni zasiedli najbliżsi naszych młodych aktorów - rodzice i przyjaciele. Po raz trzeci spektakl "Chcę mieć przyjaciela" pojawił się na naszej bibliotecznej scenie i podobnie jak podczas wcześniejszych przedstawień bardzo podobał się zgromadzonej widowni.