To już niemal tradycja, że podczas Integracyjnych Urodzin Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach jedną z atrakcji przygotowanych dla dzieci jest spektakl Teatru "Maska" z Krakowa. 20 listopada 2019 r. na bibliotecznej scenie można było zobaczyć niezwykle barwny i wesoły spektakl "Miś Marcel i przyjaciele kłopotów maja wiele". Przedstawienie pokazało naszym najmłodszym widzom, że przyjaźń to bardzo ważna więź i że zdarzają się przyjaźnie, które od najmłodszych lat są dla nas bardzo ważne i jeśli o nie dbamy mogą zostać z nami na zawsze. Czasem jednak gdy ktoś jedynie bierze, a nic nie daje od siebie i nie docenia starań drugiej osoby taką przyjaźń można stracić. Czy bohaterom spektaklu udało się jednak dostrzec to nim było za późno? O tym przekonali się wszyscy, którzy zobaczyli spektakl Teatru "Maska". Gorące brawa na zakończenie przedstawienia były "żywym" dowodem, że spektakl bardzo się podobał naszej dziecięcej widowni.