17 października 2017 r. w ramach projektu "Internetowy Teatr TVP"  uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej w Słubicach oraz Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie mogli w naszej bibliotece "na żywo" uczestniczyć w transmisji spektaklu "Księga dżungli" z Teatru Arlekin w Łodzi.

„Księga Dżungli” to wyjątkowe, ogromne przedsięwzięcie artystyczne, którego Teatr Arlekin w Łodzi podjął się we współpracy z Mistrzem Lalkarzem Teatru Narodowego Islandii, Berndem Ogrodnikiem. Kolejna propozycja specjalizującego się w marionetkach długoniciowych Teatru Lalek Arlekin to znana i uwielbiana przez dzieci na całym świecie opowieść o „ludzkim szczenięciu” Mowglim - chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury, która zostanie podana w niezwykle atrakcyjnej formie. W spektaklu bierze udział cały zespół teatru, a na jego potrzeby skonstruowane zostały unikalne - rzeźbione, bardzo skomplikowane, nigdy przedtem nie stosowane w takiej postaci lalki, jak również specjalne obrotowe sceny. Autorem inscenizacji jest mieszkający w Islandii światowej sławy lalkarz Bernd Ogrodnik, którego mistrzowski pokaz „Metamorfozy” można było oglądać w Łodzi w 2015 r. na pierwszym Festiwalu AnimArt. Międzynarodową sławę zyskał dzięki zaprojektowaniu marionetek, które zagrały w filmie „Strings” (polski tytuł to „Zemsta Habalończyka”). Muzykę do przedstawienia komponuje pochodzący z Łodzi, znany artysta-multiinstrumentalista, znawca muzyki hinduskiej - Lucjan Wesołowski.

(źródło:https://iteatr.tvp.pl/34084057/ksiega-dzungli-teatru-arlekin-w-lodzi)