13 grudnia 2017 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słubicach dzięki transmisji "na żywo" mogli w słubickiej bibliotece zobaczyć spektakl "Kopciuszek" z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. „Kopciuszek” to jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni, przedstawiana w wielu wersjach na całym świecie. To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. W słubickiej bibliotece młodzi widzowie z zapartym tchem śledzili losy bohaterów tej niezwykle popularnej opowieści.

Przedstawienie zrealizowane zostało również w planie aktorskim, z elementami interakcji z widzem. Spektakl w kolorowej scenografii, oparty na animacji, gagach, piosenkach i kompozycji muzyki funky oraz jazzu jest doskonałą propozycją dla widzów od 4 do 100 lat.

Scenariusz, inscenizacja i reżyseria: Ireneusz Maciejewski
Scenografia: Dariusz Panas