8 listopada 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach o godzinie 17 zabrzmiały wielką mocą patriotyczne pieśni podczas koncertu "Niech żyje Polska Niepodległa", który został przygotowany pod kierunkiem pani Małgorzaty Czybiel. W spektaklu wystąpiły dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie.

W przepięknej inscenizacji mogliśmy usłyszeć zespoły BOMBLE, OKEJ i TERAZ MY oraz solistów . Całość prowadziła Dominika Szcześniak. Nad realizacją dżwięku pracował Mariusz Szymaniak, realizacja światła to Artur Bedyk. Scenariusz, reżyseria i przygotowanie wokalne - Małgorzata Czubiel. Podczas koncertu swoją obecnością zaszczycili nas min. Krzysztof Dylicki - Wójt Gminy Słubice wraz z Małżonką, Katarzyna Milczarek - Przewodnicząca Rady Gminy Słubice oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych z biblioteką placówek oświatowych. Sala kulturalno-oświatowa biblioteki wypełniła się po brzegi: przybyli rodzice dzieci występujących w koncercie, członkinie bibliotecznych klubów czytelniczych i mieszkańcy naszej gminy oraz gmin sąsiednich. Półtoragodzinny koncert wypełniły znane i te trochę mniej znane pieśni patriotyczne, oraz piękne recytacje Dominiki Szcześniak. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy wzięli udział w koncercie "Niech żyje Polska Niepodległa" oraz pani Małgorzacie Czubiel za przygotowanie tak wyjątkowego spektaklu, który uświetnił obchody Dnia Niepodległości w Słubicach.