Każdego roku Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach organizuje zajęcia wakacyjne dla najmłodszych czytelników. W tym roku spotkania odbyły się w dniach od 20 do 24 sierpnia i upłynęły pod hasłem „Podróże po Polsce”.  Przez kolejnych 5 dni zajęć, uczestnicy poznali wiele ciekawostek  o wybranych miastach w Polsce. Każdego dnia dzieci rozwiązywały zagadki, krzyżówki, rebusy oraz inne gry logiczne, których rozwiązanie prowadziło do nazwy wybranego miasta. Każdy dzień był pełen nowych wyzwań, a także zabaw ruchowych i logicznych. Uczestnicy wykonali wiele prac plastyczno-technicznych tematycznie związanych z danym miastem. „Wakacyjna podróż” rozpoczęła się na północy Polski, w mieście Gdańsk. Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać historię tego pięknego miasta, zabytki i ciekawe miejsca jakie warto tam zobaczyć. W kolejnych dniach zawitaliśmy do Poznania, Łodzi, Opola i Krakowa. Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom za udział w zajęciach wakacyjnych. Zapraszamy na inne spotkania i atrakcje, które czekają na naszych najmłodszych w bibliotece.