1 maja 2016 r. nastąpiła premiera naszego nowego serwisu internetowego. Strona internetowa biblioteki została całkowicie przebudowana tak aby spełniała wymogi dostępności, w tym szczególnie dla osób z niepełnosprawnością. Aby zapewnić, że nasz serwis będzie użyteczny i dostępny dla jak najszerszej grupy odwiedzających, budując go stosowaliśmy się do wytycznych Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0.

Wytyczne definiują trzy poziomy dostępności (A, AA oraz AAA). Jako cel dla serwisu internetowego GBP w Słubicach postawiliśmy osiągnięcie kryteriów sukcesu na poziomie AA oraz wprowadzenie udogodnień realizujących niektóre standardy dostępności na poziomie AAA.Twórcy, redaktorzy i autorzy naszego serwisu dołożą wszelkich starań, aby nasz serwis spełniał wszystkie wymagania WCAG 2.0 na poziomie AA. Serwis będzie w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych, takie jak np. Window-Eyes, JAWS czy NVDA. Układ graficzny serwisu został w całości opisany przez arkusze stylów kaskadowych (CSS). Ale nawet jeżeli Twoja przeglądarka lub urządzenie, którym odczytujesz strony internetowe nie wspiera CSS w ogóle, cała zawartość każdej strony jest nadal łatwa do odczytania.
Na stronach serwisu używane są tylko względne rozmiary czcionek kompatybilnych z ustawieniami opcji „rozmiar tekstu” w przeglądarkach graficznych.Teksty odnośników są dobrane w taki sposób, aby w miarę możliwości były zrozumiałe nawet poza kontekstem zdania, w którym występują. Wiele łączy zawiera atrybut "title" opisujący dany odnośnik bardziej szczegółowo, chyba że tekst łącza sam w sobie już dokładnie opisuje dokument docelowy (tak jak np. tytuł artykułu). Serwis wyposażony został w udogodnienia ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące:przełącznik zmiany rozmiaru czcionki, przełączniki zmiany kontrastu, przełącznik zmiany układu strony, przełącznik zmiany na „tryb nocny”. Więcej o idei dostępności napiszemy wkrótce na naszej nowej stronie. Mamy nadzieję, że przypadnie ona Państwu do gustu. Prosimy Państwa jednocześnie o wyrozumiałość. Strona będzie na bieżąco aktualizowana oraz w miarę systematycznie będziemy przenosić archiwalne materiały do obecnego serwisu. Nasz nowy serwis nie jest też dziełem zamkniętym, będziemy na bieżąco prowadzić prace nad jego wzbogacaniem, optymalizacją i udoskonalaniem. Zapraszamy do częstego odwiedzania naszej nowej strony internetowej.