Od kilku już lat podczas Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna organizuje Przegląd Grup Teatralnych. W dniu 12 maja 2016 r. na bibliotecznej scenie mogły zaprezentować się słubickiej publiczności dwie grupy teatralne. Jako pierwszy zaprezentował się Teatrzyk Szkolny "Iskierka" działający przy Szkole Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Słubicach. Jako druga zaprezentowała się grupa teatralna działająca przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym "Dom na szlaku" im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie.

Na zakończenie "Tygodnia Bibliotek 2016" w dniu 16 maja 2016 r. o godzinie 10 30 zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników do biblioteki na spektakl Teatru "Maska" z Krakowa zatytułowany "Ostatnia książka świata". Nasza duża sala kulturalno-oświatowa nagle okazała się zbyt mała i ciasna bowiem do biblioteki na przedstawienie przyszło około 150 widzów.

21 czerwca 2016 r. o godzinie 10 na naszej bibliotecznej scenie rozpoczął się spektakl "Hafty i koronki". Gościnnie wystąpiły dziewczęta z Grupy Teatralnej z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego "DOM na SZLAKU" im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie.

14 grudnia 2016 o godzinie 10 po raz pierwszy w historii naszej biblioteki zorganizowaliśmy specjalną transmisję "na żywo" musicalu "Bestia" z Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki projektowi "iTeatr dla Szkół" który realizuje Telewizja Polska S.A. iTeatr TVP to możliwość uczestniczenia za pośrednictwem bezpośredniej transmisji internetowej w wyjątkowych spektaklach teatralnych w najmniejszych nawet miejscowościach w Polsce. Dziś w naszej bibliotece spektakl oglądała młodzież z Publicznego Gimnazjum w Słubicach.

19 stycznia o godzinie 10 Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach zorganizowała transmisję „na żywo” spektaklu pt. „Cicho” z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Przedstawienie  transmitowane było dzięki projektowi „iTeatr TVP dla szkół”, który oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony.

17 marca 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbyła się premiera spektaklu pt. „Pinokio” przygotowanego przez Biblioteczną Grupę Teatralną „Super Stars” pod kierunkiem p. Anny Ostrowskiej. Do wspólnego oglądania przygód Pinokia zaprosiliśmy klasy II i III ze słubickiej podstawówki wraz  wychowawcami. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Dyrektor Szkoły P. Barbara Gołaszewska.

28 marca 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbył się Przegląd Grup Teatralnych zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne z terenu gminy Słubice oraz z gmin sąsiadujących już po raz siódmy miały możliwość zaprezentowania się na bibliotecznej scenie. Podczas tegorocznego  Przeglądu licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć pięć zespołów teatralnych: Szkolny Teatrzyk „Iskierka” działający przy SP w Słubicach, grupę uczniów z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie, Koło Teatralno-Recytatorskie ze SP w Słubicach, Grupę Teatralną przy MOW „Dom na szlaku” im.gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie oraz Biblioteczną Grupę Teatralną „Super Stars”.

29 marca 2017r. to kolejny dzień w naszej bibliotece pełen „teatralnych” atrakcji. O godz. 10 w sali kulturalno-oświatowej zasiedli widzowie-uczniowie kl. I,II i III ze słubickiej podstawówki oraz wychowankowie z SOW w Mocarzewie, by obejrzeć spektakl pt. „Syn Smoka” transmitowany z Teatru Ludowego w Krakowie.  Spektakl ten został laureatem Złotej Maski jako najlepszy spektakl dziecięcy w roku 2016 w plebiscycie Dziennika Polskiego KRAKOWSKIE ZŁOTE MASKI.

Spektakle teatralne transmitowane dzięki projektowi „Iteatr” już na stałe weszły do naszej bibliotecznej oferty kulturalnej. W tym miesiącu mieliśmy możliwość „zasiąść” na widowni Teatru Guliwer w Warszawie i obejrzeć musical pt. „Śpiąca Królewna”.