8 maja 2018r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Bibliotek. W tych dniach  w szczególny sposób promujemy czytelnictwo i bibliotekę, aby podkreślić rolę książki i  zwiększyć prestiż zawodu bibliotekarza.  Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2018 odbywała się pod hasłem: „(Do)Wolność Czytania”. Jak co roku, z przyjemnością włączyliśmy się do tej akcji, przygotowując dla naszych czytelników bogatą ofertę edukacyjną i kulturalną.

7 maja 2018 r. na zaproszenie Książnicy Płockiej Artur Bedyk i Joanna Ujazda z Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach uczestniczyli w uroczystościach związanych z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, które odbyły się w Sali Barokowej Muzeum Diecezjalnego w Płocku.

22 listopada 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbyła się ósma edycja cyklicznej imprezy integracyjnej dla dzieci - "Urodziny Pluszowego Misia". Spotkanie udało się zorganizować dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Słubicach.