Pierwsza miłość, samotność, rozwód rodziców, kolczykowanie, pierwsza noc u chłopaka, bunt przeciw dorosłym, wolność, kult inności... O tych i o innych problemach, z którymi zmagają się współcześni nastolatkowie rozmawialiśmy w dniu 24 października 2017 r. podczas Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach. Tym razem nasza dyskusja toczyła się wokół książki "Chłopak z lasu" Marten Melin.

"Chłopak z lasu" to powieść dla nastolatków o pierwszym drżeniu serca, pocałunkach, młodzieńczym buncie i nieporozumieniach z rodzicami. A także o tym, że miłość zmienia i zabiera w nieznane. Mona niedługo skończy trzynaście lat. Są wakacje, więc codziennie chodzi nad jezioro popływać. Pewnego dnia na pomoście siedzi chłopak. Ma skołtunione włosy, brudne paznokcie, niewiele mówi i panicznie boi się wody. Jego intensywnie zielone, błyszczące oczy prześwidrowują Monę na wylot. Od tej pory Mona z rosnącą niecierpliwością wyczekuje każdego następnego spotkania, a chłopak pojawia się zawsze znienacka, zazwyczaj w pochmurną pogodę. Mona nie może przestać o nim myśleć. Kim jest? Gdzie mieszka? Skąd znał jej imię? I czego od niej chce? Na te pytania czytelnik uzyskuje odpowiedź po przeczytaniu książki, która dla naszych młodych Klubowiczów stała się pretekstem do rozmowy na tematy, które są ważne dla współczesnych nastolatek.

Spotkania w Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki, który działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach są doskonałą okazją do tego, aby nie tylko dyskutować o literaturze, ale również by mile i pożytecznie spędzić czas: czy to rozwiązując kalambury literackie, czy węzeł gordyjski, czy wspólnie oglądając film... W naszej bibliotece młodzież może przekonać się, że obcowanie z książką wcale nie jest nudne!

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby do nas dołączyć serdecznie zapraszamy!

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl